רוחניות לאדם הרציונלי

רוחניות קיבלה שם רע בשל חוסר הבנה גדולה ומצערת. תודעה לא מפותחת אינה מסוגלת להבין את מטרתה האמיתית של רוחניות. היא עלולה לבלבל בין מושגים ורעיונות דתיים ולחשוב שזה "רוחני", אך זו היא טרגדיה גדולה והיא מונעת מאנשים משכילים להיות מוכנים לפתוח את הראש ולהקשיב לרעיון כה חדש ושונה. רוחניות היא ההפך מאמונה ברעיונות! היא חקר מעמיק ומדויק של רעיונות עד לפסילתם.

רוחניות כתחום אקזוטרי היא אוסף מידע המדבר על אופן פעולת נפש האדם ביחס לעולם ועל טבע המציאות הסובייקטיבית – כל זה במטרה לעשות שינויים פנימיים באישיות ובהתנהגות, על מנת לשפר את החיים, תוך התגברות על פגמי אישיות. להבין מה זה אגו, מה היא מודעות ומה החשיבות שלה.

ברמה המעשית, אזוטרית, מטרתה של רוחניות היא שינוי תפיסת המציאות. זהו כלי שמטרתו היא להגיע אל האמת האבסולוטית-סובייקטיבית.

אמת זו אומרת שבבסיס המציאות יש רוח. "חומר" לעומת זאת מתגלה כאשלייה שנוצרה על ידי התודעה ברמת מודעות נמוכה. בעליית המודעות האשלייה נפרמת לכלום וחושפת את האמת שהתחבאה תחתיה.

לאמת הזו מתייחסים "כאלוהים" (בתרבויות השונות נתנו לה שמות שונים). לפיכך רוח היא היסוד של הקיום הסובייקטיבי ורק היא קיימת למעשה! אפילו לא רוח, כי "רוח וחומר" היא דואליות שקורסת בעליית המודעות.

רעיונות הם דואליים, סופיים, מוגבלים (טוב רע, שחור לבן, בפנים בחוץ), אך המציאות היא לא-דואלית, אחידה, בלתי משתנה, אינסופית ורציפה.

נשמע הזוי ובלתי אפשרי? פה נכנס התפקיד שלכם, רק אתם תוכלו לוודא את זה בשביל עצמכם תוך תצפית כנה וממוקדת במשך זמן ממושך. זה לא יעזור להאמין או לא להאמין. למעשה, להאמין לי רק יהפוך את זה לעוד רעיון ויגדיל את רמת הבלבול.

אני לא יכול להוכיח את הדברים האלו מבחינה מדעית, כי הם נתונים לחוויה סובייקטיבית. הדבר היחיד שניתן להסתמך עליו הוא שזה כיוון ששווה לבדוק. אנשים דיברו על הנושא הזה במשך אלפי שנים, כתבו על כך ספרים, אז יכול שבאמת יש פה משהו שכדאי לפחות לנסות.

תהליך ניקוי רוחני, הוא ניקוי רעיונות שגויים והגעה אל האמת תוך תצפית ממוקדת, מדויקת וחוקרת. אנחנו חוקרים את טבע הקיום הסובייקטיבי עצמו.

בפילוסופיה קוראים לחקר כזה "מטאפיזי" – הקשור בעצם הקיום. דוגמא לשאלה קיומית היא "האם המציאות קיימת?", זאת שאלה שרוחניות מנסה לענות עליה בכמה שיותר דיוק, תוך חיבור לחוויה ישירה.

אולי התשובה מספקת רק מבחינה סובייקטיבית, כלומר אני מבין מה המציאות בשבילי, אבל השינוי בחווית החיים הוא משמעותי והוא שווה את המאמץ.

אנשים פונים לרוחניות כשהם חווים תחושה ארוכה של חוסר סיפוק. הם ניסו למלא את החלל הזה בדברים חומריים רבים ונכשלו. רוחניות מעניקה לאדם תחושת סיפוק מעמיקה ותחושת מטרה. היא צורך בסיסי של כל אדם – בין אם הוא מודע לכך או לא. במוקדם או במאוחר הוא יבין את זה.

במקרים רבים הוא גם לא יבין כל חייו, ורק ילדיו יוכלו לזכות בחופש הזה. כשהוא חיפש אושר בדברים חומריים, ברעיונות, באנשים, זה היה למעשה חיפוש לא-מודע אחר רוחניות. בלי הבנה של מהות קיומו הוא לא באמת יוכל להיות מסופק או מאושר.

לקריאה באתר המקור לחץ כאן.