נוכחות התודעה ברגע הזה

אקהרט טולה - המשמעות האמיתי של המילה ציפייה, הוא מצב בו כל תשומת הלב שלכם היא ברגע הזה. אין בציפייה זו כל מתח או פחד, רק נוכחות ערנית.

אקהרט טולה – משמעות המילה “ציפייה”, ונוכחות התודעה ברגע הזה.

במובן מסוים, ניתן להשוות את מצב הנוכחות לציפייה. ישו השתמש במושג הציפייה בכמה ממשליו. הכוונה אינה להמתנה המשועממת או חסרת המנוחה הרגילה, שהיא מעין התכחשות להווה.

זו אינה ציפייה בה תשומת הלב שלכם ממוקדת בנקודה מסוימת בעתיד, וההווה נתפס כמכשול בלתי רצוי המונע מכם לקבל את שהייתם רוצים. זהו סוג ציפייה אחר, השונה באיכותו, כזה הדורש את ערנותכם המוחלטת.

משהו יכול לקרות בכל רגע, ואם אינכם ערים באופן מוחלט, בדממה גמורה, תחמיצו אותו.

זהו סוג הציפייה עליו מדבר ישו. במצב הזה, כל תשומת הלב שלכם היא ברגע הזה. לא נותרת תשומת לב לחלומות בהקיץ, לחשיבה, לזיכרון ולציפייה. אין בציפייה זו כל מתח או פחד, רק נוכחות ערנית. נוכחות של כל הוויתכם ושל כל תא בגופכם.

במצב הזה ה”אני” שיש לו עבר ועתיד – האישיות – כמעט ולא נמצאת שם. יחד עם זאת אינכם מאבדים שום דבר בעל ערך. אתם נשארים עצמכם באופן בסיסי ומהותי.

בעצם, אתם יותר עצמכם ממה שהייתם אי פעם, או, מוטב לומר, שרק עכשיו אתם באמת עצמכם.

היו דומים לאנשים המחכים לאדוניהם מתי יבוא.. וכאשר יבואר ודופק תפתחו לו כרגע.

ישו, מתוך הברית החדשה.

המשרת אינו יודע באיזה שעה האדון יחזור. לפיכך הוא נשאר ער, דרוך, מוכן, דומם, כדי שחלילה לא יחמיץ את הגעת אדונו.

במשל אחר ישו מדבר על חמש הנשים קלות הדעת (הבלתי מודעות), שאין להם די שמן (מודעות) בכדי להשאיר את המנורה שלהם דולקת (להישאר נוכחות) ולפיכך הן מחמיצות את החתן והכלה (הרגע הזה), ואינן מגיעות לחתונה (ההארה). חמש הנשים מובאות בהנגדה למחש שיש להן מספיק שמן (שנשארות מודעות).

אפילו מי שכתב את הברית החדשה לא הבין את פירוש המשל הזה. הפרשנויות המוטעות והעיוותים שלו החלו כבר בעת כתיבת הדברים. בעטייה של פרשנות שגויה נוספת, אבדה משמעותו האמיתית לחלוטין.

משלים אלה אינם עוסקים בסוף העולם, אלא בקץ הזמן הפסיכולוגי. הם מתביעים על התעלות מעל המוח האנוכי ועל האפשרות לחיים במצב תודעה חדש לחלוטין.