טיפול עצמי בחרדות

סדרת מאמרים בנושא חרדה וטיפול עצמי בסוגים שונים של חרדות: מה זה חרדה, ממה היא נובעת וכיצד לטפל בחרדה.

הקדמה

סדרת המאמרים הבאה נכתבה במטרה להעניק לאנשים טובים את הידע הנחוץ להם כדי לטפל בחרדות שלהם בעצמם, ללא צורך במטפלים או בתרופות מסוגים שונים.

ראשית, חשוב לומר שכדי לטפל בחרדות שלנו, עלינו קודם כל להבין מהי בדיוק חרדה, ממה היא נובעת, ואילו גורמים משפיעים עליה.

מדוע יש צורך בהבנה מקיפה של נושא החרדה?

הסיבה שעלינו ללמוד ולהבין היטב את נושא החרדה, דומה לסיבה שעלינו ללמוד מחשבים כדי לפתור בעיות הקשורות לתחום המחשבים, או ללמוד מכונאות רכב כדי לפתור בעיות הקשורות לתחום הרכב.

הרי אם יש לנו בעיה כלשהי במחשב ואנחנו לא מבינים במחשבים, יהיה עלינו לפנות לאיש מקצוע או חבר שמבין בתחום המחשבים, כדי שיעזור לנו לפתור את הבעיה.

באופן דומה, אם יש לנו “בעיה” רגשית, או אם משהו מפריע לנו ומציק לנו מבפנים, אז אנחנו לא ממש מבינים את הנפש ואת הפנימיות שלנו, לא נדע כיצד להתמודד עם הבעיה בעצמנו. אנחנו נאלץ לפנות לאיש מקצוע כגון: פסיכולוג, מטפל, מאמן אישי וכיו”ב. אך אם היינו מבינים את הנפש שלנו במידה מספקת, היינו יכולים לפחות לנסות לטפל בכל מה שמציק לנו מבפנים, ובכוחות עצמנו.

אז המטרה שלי היא להקנות לכם את ההבנה והידע הנחוצים כדי שתוכלו להתמודד עם החרדות שלכם בעצמכם. נלמד מהן חרדות, כיצד לזהות את מקור החרדה, ונדבר על עקרונות וקווים מנחים שעליכם להבין כדי לדאוג לרפואה הנפשית שלכם ולשלמות הפנימית שלכם.