הגיגים

ציטוטים, נקודות למחשבה, תובנות והשראה לחיים.

אדם שמסוגל לאזור אומץ ולהכין את נפשו להתמודד עם אתגרים, הוא אדם בעל ביטחון עצמי יחסי, אבל זה עדיין לא ביטחון עצמי אמיתי. וכאשר לא אכפת לו להיכשל בחיים, רק אז הוא מרגיש בטוח בעצמו באמת.
אם לאדם לא אכפת להיכשל, הוא לא מרגיש צורך בהכנה מוקדמת כדי לרכך את נפשו ולאמץ את ליבו, אלא מפעיל שיקול דעת מאוזן ונכון, ויוצא מיד לדרכו כדי להתמודד עם אתגרים ולקפץ בין מכשולים, לנתר מעל משוכות ולהשיג את המטרות שלו בחיים ורגעי הזמן שחולפים אינם דוחקים בו להזדרז ולהספיק, ולא גוזלים שלווה מדופק ליבו. הוא אינו חושש מטעויות ולא מפחד מהשלכות עתידיות.
כי אם לאדם באמת לא אכפת להיכשל, מבפנים הוא תמיד מרגיש בטוח לנסות. ופעם אחת בחיים כדאי לנו לשאול את עצמנו באמת; למה בכלל אכפת לנו להיכשל?

אסף דניאל

מי שמפחד לטעות, מפחד גם לשאול שאלות. ודווקא זה שנוח לו לטעות ולא מעניש את עצמו על כישלונות, יכול להעמיד דבר על דיוקו ולגלות את האמת, כי הוא לא מסתיר מעצמו שאלות וספקות.

אסף דניאל

 

הרב קוק

צריך שכל איש ידע ויבין, שבתוך תוכו דולק נר, ואין נרו שלו כנר חברו, ואין איש שאין לו נר. וצריך שכל איש ידע ויבין, שעליו לעמול ולגלות את אור הנר ברבים, ולהדליקו לאבוקה גדולה ולהאיר את העולם כולו

לא צריך להתייחס לשום דבר כאל עניין של חיים ומוות, גם לא לחיים והמוות.

אסף דניאל

 

אפיקורוס

ריקים הם דבריו של אותו פילוסוף שאין בהם להביא מרפא לשום צער של האדם. אין כל תועלת ברפואה שאינה מרפאה מחלות של הגוף, וזה הדין גם בפילוסופיה – אין בה תועלת אם אינה מרחיקה את מחלות הנפש