הגיגים

ציטוטים, נקודות למחשבה, תובנות והשראה לחיים.

בנאדם קם בבוקר מתחיל לחשוב על מה הוא הולך לעשות היום, יוצר לעצמו רצונות, שהם חסרונות שהוא רוצה להשלים. אם לא היה יוצר לעצמו רצונות, לא היה לו חסרונות, וללא חסרונות, הכל מושלם כביכול.
אבל גם זה שאין לו חסרונות זה בעצמו חיסרון, כי כשאין לו חסרונות, הוא מרגיש שחסר לו איזה חסרון למלא, רצון למשהו כלשהו. אז תמיד יש לו איזשהו חסרון, ואם תמיד יש חסרון אז לא חסר חסרונות אף פעם, אז שוב הכל מושלם?

אסף דניאל

הגדרת מטרה גדולה ורחוקה מאיתנו יכולה לגרום לנו לסבול אם אנחנו תולים את ההרגשה הטובה שלנו בהשגת המטרה, אבל אם המטרה משמשת אותנו ככלי להשגת ההרגשה הטובה שלנו, אז אנחנו נרצה להציב את המטרה כמה שיותר רחוק מאיתנו, פשוט כדי ליהנות מהדרך אליה.

אסף דניאל

 

רבי נחמן מברסלב

ישנן חומות העומדות בדרכו של האדם שהן כולן אחיזת עיניים וצריך האדם להתגבר ולעבור דרכן, כי באמת אינן חומות כלל

לפעמים בנאדם שומע או קורא על הפרעה או בעיה מסוימת, אם זה הפרעה בדיבור, ocd, פרנויות, אובססיביות, ומתחיל לשאול את עצמו, אולי גם אני כזה? אולי גם אני אובססיבי? אולי אני קצת אדיש? אולי פשוט לא שמתי לב שאני כזה? ופתאום הוא נעשה חרד ומודאג מזה שאולי הוא בעצמו כזה ולא ידע מכך.
לפני ששמע על הבעיה הזו עברו כמה עשורים מחייו, ולא חשד בעצמו או דאג מהאפשרות שגם הוא כזה, ורק עכשיו לאחר ששמע או קרא כתבה שמדברת על הנושא, וקיומה של הבעיה באה לידיעתו, פתאום הוא נעשה מודאג מזה שאולי גם הוא סובל מהבעיה, וזו בכלל הבעיה.

אסף דניאל

התרגלנו לחשוב שכדי לקבל סיפוק, עלינו לבצע משימות כל הזמן, או להשיג דברים שימלאו את החוסר הפנימי. והסיפוק מתקבל רק אחרי שהשלמנו איזו מטלה או שהשגנו איזה דבר שרצינו. אבל מי שבאמת חכם, מלמד את עצמו לרצות כלום, כי תמיד יש כלום, ולכן תמיד רצונו יתמלא והוא תמיד ירגיש מסופק מבפנים.

אסף דניאל