לגרום למישהו לאהוב אותך – חלק ב’

איך לגרום למישהו להתאהב בך? איך לגרום למישהו לחבב אותך? איך נוצר חיבור רגשי? נבאר כמה עקרונות חשובים.

מינון ותזמון:

החלק החשוב ביותר בזוגיות הוא היכולת להשתלב זו עם זה. לשם כך דרוש להכיר אחד את השני לעומק ולדעת לזהות מה הצד השני רוצה, מתי הוא רוצה וכמה הוא רוצה.

ככל שבני הזוג מבינים טוב יותר ומוכנים לתת מעצמם יותר אחד למען השנייה, מידת ההתאמה ביניהם תהיה גבוהה יותר ויותר, עד שכמעט יהיו כלולים זו בזה כגוף אחד שפועל בהרמוניה, מתוך אהבה וחיבור פנימי עמוק.

ומה זה אומר?

קיימת אפשרות להכיר את בן הזוג כל כך טוב, עד כדי שתכירי את סימני תנועות גופו, הבעות פניו, דפוסי לשונו ואפילו תרגישי את הרצון שלו מבפנים ותדעי בדיוק מתי הוא רוצה שתתני לו יחס ותראי לו שאת מתעניינת בו ותדעי מהו הגבול שלו ומתי את צריכה להתרחק מעט ולתת לו את הפרטיות שלו או לאפשר לו להיות עם אנשים אחרים במקומות רחוקים ממך.

ואם את תאפשרי לו ללכת רחוק כשהוא רוצה, אז למרות ריחוק המקום ביניכם, הקרבה הפנימית שלכם תישאר יציבה ודומה. ובמקרה הזה צריך גם כן לדעת כמה לאפשר לו כדי לא לחרוג יותר מידי, מה שיכול להתפרש מבחינתו כאילו שלא אכפת לך ממנו.

אם אתם בתחילתה של מערכת יחסים, יכול להיות שהוא רוצה שתהיו יחד והוא מעוניין בך, אבל המינון שאת רוצה שתהיו ביחד הוא 24/7, ולעומתך המינון שהוא רוצה שתבלו יחד הוא הרבה יותר נמוך.

ומה יקרה במצב כזה? יתכן למשל שאת תנסי למשוך אותו להיפגש ולהיות איתך יותר ותנסי להיות בקרבתו כמה שיותר, גם בזמנים שהוא רוצה מרחק ממך ורוצה את הפרטיות שלו והפנאי שלו לעשות דברים אחרים שהוא רוצה לעשות.

אם נניח שאת תשלחי לו הודעות ותתקשרי כל כמה דקות או שתפתיעי אותו בביקור קצר בביתו, ואף על פי שהוא מעוניין בך מאוד, הדבר יוביל לזה שהוא ירצה להתרחק ממך יותר, מכיוון שאת עושה דברים בניגוד לרצונו.

תזכורת: כשקורה משהו שאנחנו רוצים שיקרה = טוב לנו, כשקורה משהו נגד רצוננו = רע לנו.

אם מינון היחס שאת רוצה ממנו, הוא מימון עודף ובפועל את מתנהלת בצורה כזו שחורגת מהמינונים שמתאימים לו, את בעצם גורמת לזה שיקרו דברים נגד רצונו, וגורמת לזה שהוא יחשוב שאת הסיבה לזה שהמציאות היא נגד רצונו ושלא טוב לו עכשיו.

באופן לא מודע את בעצם גרמת לו להרגיש מעט סלידה ממך וגרמת לו לרצות להתרחק ממך. ולמרות שפעלת מתוך כוונה טובה ורצית לגרום לו הרגשה טובה, החריגה מהגבולות שלו גרמה לתוצאה הפוכה, לכך שהוא ירגיש חנוק.

אך חשוב תמיד לזכור

אם אתה מאמין שאפשר להרוס, אז תאמין שאפשר גם לתקן.

רבי נחמן מברסלב

תמיד אפשר לתקן, ואין צורך להרגיש אכזבה אם אתם חושבים שטעיתם. לעולם אל תתנו לטעויות העבר לייסר אתכם, אלא בדיוק להפך, טעויות העבר נועדו ללמד אתכם שיעור חשוב בחיים, ואם הצלחתם ללמוד מהן, עשיתם את שלכם.

ומה אפשר לעשות במצב כזה של חוסר התאמה בין מידת הרצון שלכם להתרועע יחדיו?

בהתחלה את תהי חייבת להתאים את המינון שלך אליו, ואם לאחר תקופה מסוימת אם את תראי שהמינון הזה מתאים לך, אז הסתדרנו. ולמה הדבר דומה? זה דומה לאדם שנכנס למי ברכה קרירים. בהתחלה הוא מרגיש שלא נעים לו מפני שיש חוסר התאמה בין מידת החום של הגוף שלו לטמפרטורת המים, אך עם הזמן הגוף שלו מתרגל ומתאים את עצמו למידת החום של מי הברכה.

אבל אם במשך תקופה ארוכה את תנסי להתאים את עצמך אליו, אבל מבפנים את עדיין תרצי יותר ממנו, והוא לא יהיה מוכן לבוא לקראתך, את תרגישי שזה לא הוגן שאת זו שצריכה להתאים את עצמך אליו כל הזמן, ואת תרגישי שאת מקריבה הרבה יותר ממה שהוא מוכן להקריב וממילא זה אומר שהריקוד אינו הדדי והדבר יוביל לריחוק ביניכם.

הערה: גם בזה שאת מתאימה את הרצון שלך אליו, את עושה דברים בניגוד לרצונך ובאופן לא מודע תהיה לזה השפעה על היחס שלך כלפיו.

יתכן שעם הזמן זה יקרה מעצמו והוא מרצונו יזום וינסה להתקרב אלייך יותר, ואפשרות נוספת היא שאת יכולה גם לנסות לעשות פעולות מסוימות שיגרמו לו לרצות אותך יותר, ולגרום לו להרגיש בחסרונך ולהתגעגע בהיעדרך, וממילא לרצות להיות זמן רב יותר בקרבתך.

נקודה נוספת:

אם את תגרמי לו לחשוב שאת רוצה אותו רק בגלל שהוא נראה טוב, זה יכול להזיק, כי יתכן שהוא לא רוצה לחשוב שאת רוצה אותו רק בגלל איך שהוא נראה, הוא עלול לחשוב שהאהבה שלך תלויה בדבר, וגם במקרה הזה צריך לדעת מתי הוא רוצה שתגרמי לו להרגיש שהוא נראה טוב ועד כמה.

וכנ”ל לגבי תכונות אופי מסוימות, הוא כנראה לא רוצה לחשוב שאת איתו רק כי הוא מצחיק, כי אז הוא ישאל את עצמו: “ומה יקרה בזמנים שאין לי מצב רוח וחשק להצחיק אותה, האם היא עדיין תאהב אותי?”

ואם תגרמי לו לחשוב שזה נכון ושהאהבה שלך תלויה בדבר מסוים, הוא באופן מודע או שלא במודע ירגיש קצת שנאה כלפייך, כי את לא אוהבת אותו באמת, אלא בגלל סיבה. לכן עלייך לדעת איך לגרום לו לחשוב שזה שהוא מצחיק אותך, זה לא תנאי לזה שאת רוצה אותו.

לסיכום: רצון, מינון, תזמון.